Du er her: Forside / Nyheter / Fjelltrimmen 2025

Fjelltrimmen 2025

13 Fjelltrimturer er klare til påske

Fjelltrimgruppa har stått på, og vi er nå klare for å starte Fjelltrimmen 2025. Ikke alle turmål er klare, men følgende 13 turmål er nå åpne:

  • Elvestien (Neverdal)
  • Laushågen (Holandsfjorden)
  • Ansiktet på Hornneset (Reipå)
  • Svenningen (Støtt)
  • Bolgbørra (Bolga)
  • Migandlivatnet (Meløya)
  • Ørskroven (Reipå)
  • Lomtjønna (Ørnes)
  • Suppevatnet (Ørnes)
  • Halvøya (Glomfjellet)
  • Glomfjordløva (Glomfjellet)
  • Stordalstinden (Engavågen)
  • Røyrstøtinden (Halsa)

Flere turer blir åpnet så snart forholdene tillater det. Følg med på Facebooksiden Fjelltrimmen i Meløy og på kommunens hjemmeside om Fjelltrimmen.

Vi gjør oppmerksom på, at det er veldig bløtt i marka, og det kan fortsatt være noen partier med snø. Det anbefales derfor godt fottøy til alle turene. Det er skiføre til Glomfjordløva og Halvøya.

Vi anbefaler alle å lese om Fjelltrimmen her på kommunens hjemmeside. Der finner du også en liste over alle årets turmål.

I anledning av Friluftslivets år 2025, er det i år 20 turmål å velge imellom. Det gjelder de samme retningslinjene som tidligere for å få fat i 2025.

Status angående Fjelltrimfat for 2024. Fatene er på vei til Meløy. Utdeling vil bli en gang etter påske.

Har du spørsmål, ikke nøl med å ta kontakt med Mette Haurum, kulturkonsulent på tlf. 902 65 820

Vi ønsker alle en fin påske og mange flotte Fjelltrimturer.

Publisert: 11.04.2025

Oppdag mer

Fjelltrimfat 2024

Premier fjelltrimstand

Jonassen blir ny rektor

Wenche Jonassen blir ny rektor på Ørnes skole.

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


Planverk i oppvekst

Handlingsplan

Kontakt oss

Meløy rådhus, Gammelveien 5, 8150 Ørnes
75 71 00 00
postmottak@meloy.kommune.no
Kultur og fritidBarnehage og skoleHelse og velferdTeknisk og eiendomPlan, utvikling og næringPolitikk og administrasjonMeld inn feilKontakt ossJobbe hos ossPostlisteOm MeløyLanguageLytt til tekst